Jednym z istotnych elementów procesu przetwarzania osadów jest ich odwadnianie, a wcześniej zagęszczanie osadu. Stosuje się te metody między innymi w oczyszczalniach ścieków – tak, by ułatwić jego dalszą przeróbkę. W uzyskaniu takiego efektu pomagają odpowiednie środki chemiczne, m.in. typu superfluoc oraz sedifloc.
Czemu służy odwadnianie osadu?
Odwadnianie osadu pozwala oddzielić suchy placek osadowy od czystego, pozbawionego zawiesin filtratu. By proces był efektywny, szybki i odbył się ekonomicznie, zanim przejdzie się do odwadniania, konieczne jest zagęszczenie osadu. Czemu proces ten przynosi oszczędności? Ponieważ wraz z zagęszczeniem zmniejsza się ilość s.m. w wodzie, a co za tym idzie odwadnianie osadu jest łatwiejsze do wykonania.
Odwadnianie osadu wymaga kondycjonowania
Kondycjonowanie jest procesem przygotowania osadu do odwadniania. Jego elementem jest również zagęszczenie osadu. By było możliwe, stosuje się specjalne środki chemiczne. Przede wszystkim są to związki żelaza, glinu oraz wapnia, a przede wszystkim polielektrolity. Powszechnie stosuje się również takie środki chemiczne jak superfluoc oraz sedifloc.
Jeśli poszukują Państwo środków chemicznych, które umożliwią kondycjonowanie oraz odwadnianie osadu, zapraszamy do współpracy. Nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednie do indywidualnych potrzeb substancje. Zatroszczymy się również o ich bezpieczny i sprawny transport do miejsca przeznaczenia.
Zapraszamy do współpracy!